دانلود آهنگ جدیدclose
فیس بوک، دیکتاتوری ترین کشور دنیا
زمان جاری : جمعه 15 فروردین 1399 - 11:21 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

اگر از شبکه شباب استفاده می کنید قالب انجمن در داخل شبکه کشور(شباب) کار نمیکند.ان شالله به زودی زود رفع اشکال میگردد.
ارسال پاسخ
تعداد بازدید 927
نویسنده پیام
maryam آفلاین


ارسال‌ها : 21
عضویت: 2 /11 /1391
محل زندگی: تهران
تشکرها : 42
تشکر شده : 26
فیس بوک، دیکتاتوری ترین کشور دنیا

سومین کشور پرجمعیت دنیا که از یک خوابگاه دانشجویی در سال 2004 حکومت رسمی خود را توسط زاکربرگ آغاز کرد حالا بعد از چین و هند در جمع ده رقمی های دنیا قرار گرفته.
حزب الله سایبر: فیس بوک! همان شهر لایک و کامنت ها و شیرها که ساکنینش در تعیین سرنوشت و وضعیت زندگی خود در آن کوچکترین نقشی ندارند. شاید بتوان از این جهت گفت که این کشور پرجمعیت دارای دیکتاتوری ترین حکومت است. آنچه مسلم است این کشور بزرگ و پهناور که رقم ۱۴۰٫۴ میلیارد ارتباط دوستی را درون خود به ثبت رسانیده است با لایک و کامنت اموراتش نمی گذرد. شریان های قلپ تپنده فیس بوک نیازمند بودجه های کلان مالی اند تا با وجود خیل عظیم هکرها و تروریست های مجازی که در میان حفره های امنیتی آن پنهان شده اند و یا خود را استتار کرده اند بتواند این پیکر عظیم الجثه را سرپا نگاه دارد.
با وجود همه ی ژست های آزادمنشی و تضارب آرا و صراحت لهجه در فیس بوک می بینید، می شود با صراحت فریاد زد که کاربران آن در حضیض محض قدرت و اختیار به سر می برند. این مدیران فیس بوک هستند که تشخیص می دهند کدام مطلب در صفحات فیس بوک نشر و توزیع شود و باقی بماند و کدام مطلب به سرعت بلوکه شود و مهر ناهمخوانی با قوانین این شبکه اجتماعی دیکتاتور را بخورد و از چرخه بازنشر بیرون شود. آیا می بینید؟ درست شبیه عصر باستان و کهن. کاربران و انسان ها همچون رعیت ها بر سر زمین اربابان خود که همانا مدیران فیس بوک هستند بیل می زنند و کار طاقت فرسا می کنند و مطلب نشر می دهند.
اختیار آنچه کدام زمین کاشته شده به فصل برداشت برسد و چه کسی از محصول آن استفاده کند تنها در دستان اربابان مستکبر است و در خوشبینانه ترین حالت اینکه؛ رعیت می تواند امیدوار باشد که در زیر یوق و شلاق و زنجیر ارباب خود تلف نشود، شاید در انتهای کار کمی هم تشویق شود. همین!
می شود نمونه های دیگری از قانون قرون وسطا را نیز در فضای مسموم فیس بوک یافت، کمی بیشتر دقت کنید و بی اندیشید. تقریبا درقانون اکثریت کشورهای دنیا در دوران پس از جنگ جهانی دوم نکته ای گنجانده شد که محک آزادی بیان و حق شهروندی لقب گرفت: این که بتوان در محیطی منطقی و عاری از تشنج در مقابل نهادهای مدیریتی ایستاد و انتقاد و اعتراض مسالمت آمیز کرد. قانونی که در کشور دیکتاتوری فیس بوک خبری از آن نیست و در این نماد و اجتماع پسامدرن، به محض اعتراض و ناهمخوانی آرمان ها به راحتی آب خوردن بطور بسیار محترمانه اخراج می شوید و حق شهروندی نیز از کاربران سلب می گردد.
آنچه بیش از همه چیز انسان را می آزارد این نکته است که مدیران فیس بوک در حالی خود را آزادترین رسانه عمومی دنیا می خوانند که از سمت دیگر چماق دیکتاتوری خود را همچون زنگیان مست دور سر می چرخانند و برای مخاطبانشان خط و نشان می کشند.
شاید وقت آن رسیده باشد که ملت فیس بوک هم خود را از زنجیر اسارت برهانند و هوای تازه را استشمام کنند.

چهارشنبه 28 آبان 1393 - 10:40
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
تشکر شده: 2 کاربر از maryam به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: milad225 & admin &
maryam آفلاینارسال‌ها : 21
عضویت: 2 /11 /1391
محل زندگی: تهران
تشکرها : 42
تشکر شده : 26
پاسخ : 1 RE توئیتر؛ جغد شوم جنایت + تصاویر

رفتارهای رسانه ای این گروه تروریستی نشان می دهد که شبکه های اجتماعی یکی از مهم ترین هدف های رسانه ای آنها بوده است. البته این مساله هم حائز اهمیت است که غربی ها با حمایت های اینچنینی از گروه تروریستی داعش آنها را چه از لحاظ تسلیحاتی چه از لحاظ رسانه ای تغذیه می کنند. داعش در توئیتر حضوری فعال دارد و با پست کردن فعالیت های خود ازین شبکه اجتماعی به نحوه احسن بهره می برد.
گروه تروریستی داعش که با هدف سرنگونی دولت سوریه و بعد از آن برپایی دولت اسلامی عراق و شام به میان آمد، از ابتدای تاسیس از ابزار های رسانه ای و شبکه های اجتماعی بهره های بسیاری برده اند.

رفتارهای رسانه ای این گروه تروریستی نشان می دهد که شبکه های اجتماعی یکی از مهم ترین هدف های رسانه ای آنها بوده است. البته این مساله هم حائز اهمیت است که غربی ها با حمایت های اینچنینی از گروه تروریستی داعش آنها را چه از لحاظ تسلیحاتی چه از لحاظ رسانه ای تغذیه می کنند.

داعش در توئیتر حضوری فعال دارد و با پست کردن فعالیت های خود از این شبکه اجتماعی به نحوه احسن بهره می برد.

یکی از تکنیک‌هایی که داعش در جهت اشاعه و تنفیذ ترس به قلب مردم از آن استفاده می‌کند توئیت کردن اقدامات سبوعانه و ارسال اخبار حملاتشان در وب‌سایت توئیتر است. نگاهی خلاصه به پروپاگاندای اصحاب داعش در توئیتر ما را با وضعیت کنونی این شیاطین آشنا خواهد کرد.

بررسی‌ها و مشاهدات انجام شده روی صفحات توئیتری یاران اینترنتی داعش نشان از نوعی تقسیم کار میان آنان دارد. به طوری که عده‌ای با استفاده از تصاویر و افکت‌های تصویری همراه با آیات قرآن و دیگر ابزارهای تحریک‌کننده به دنبال جذب نیرو برای داعشیون هستند. اقدام این دسته مانند قرآن سر نیزه کردن یاران معاویه در جنگ صفین است که فقط بی‌بصیرتان دور از ولایت، از این حیله شکست خواهند خورد:
تصویری از اهتزار پرچم منحوس داعش در عربستان که در این شبکه اجتماعی منتشر شده است
داعش با انتشار تصاویر جنایت های خویش سعی در ترساندن مردم دارد.
تصویری که گویای این مطلب است که اگر خداوند بخواهد با عده ای اندک مقابل دشمنان بسیارتان پیروز خواهید شد.
تصویری که داعش با انتشارش می خواهد سربازان خود از ملیت های مختلف را نشان دهد.
تصویر تروریستی را نشان می‌دهد که از انگلستان برای جنگ در سوریه به راه افتاده است و نوشته است: گاهی اوقات باید بلند شوی حرکت کنی
جای تامل است که مدیران شبکه اجتماعی توئیتر که مسئولین کشور هایشان در ائتلاف ضد داعش هستند برای مهار رفتارهای رسانه ای این گروه کمترین فعالیتی نمی کنند و حتی تصاویر خشونت بار این فرقه را نیز از صفحه اصلی توئیتر پاک نمی سازند.

اما در مقابل جمعی از کاربران مسلمان شبکه‌های اجتماعی کمپینی را به نام «نه به نام من» علیه داعش راه اندازی کرده اند تا اعلام کنند داعش نماد اسلام و مسلمین نیست.
تنوع رسانه‌ها در دنیای حال حاضر باعث شده است، روش های مقابله رسانه ای بسیار گسترده باشد. اکنون مدعیان اسلام دروغین این امکان را دارند که از رسانه‌های پرمخاطب که مخاطبان آنان هم عموم مردم و نه لزوما خواص هستند، برای پیشبرد حرف خود بهره بگیرند. این دقیقا کاری است که داعش در ماه‌های اخبر به صورت خیلی حرفه‌ای در توئیتر و دیگر شبکه‌های اجتماعی انجام داده است.
همین استفاده از شبکه‌های اجتماعی توسط داعش و ایجاد توامان جذابیت برای علاقه‌مندان و وحشت در مخالفان موجب شده است که حامیان اسلام راستین و مخالفان اسلام خشونت بار داعش به این موضوع واکنش رسانه ای نشان دهند. حاصل این واکنش را از جمله می‌توان در چارچوب کمپینی با عنوان «نه به نام من» Not In My Name دید که با همین هشتگ هم توئیت‌هایش در توئیتر منتشر می‌شود.
این هوشمندی رسانه ای چیزی است که می تواند نقشه های این گروه تروریستی را در شبکه های اجتماعی خنثی کند.

چهارشنبه 28 آبان 1393 - 10:51
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
 تشکر شده: 2 کاربر از maryam به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: yas-narghas / admin /
ارسال پاسخبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :


تماس با ما | فیس بوک، دیکتاتوری ترین کشور دنیا | بازگشت به بالا | پیوند سایتی RSS